Akcie Apple spadly o více než 5%, kvůli rozvíjejícím se trhům

Akcie — Napsal: - 12.9.2013 11:15

Akcie technologické společnosti Apple klesly o více než 5%, investoři se obávají, že firma nedokáže díky svým nejnovějším modelům iPhone zvýšit svůj podíl na rozvíjejících se trzích. V úterý Apple představil nové modely svého chytrého telefonu iPhone. Nový iPhone 5s je nástupce iPhonu 5 a úplně nový iPhone 5c je vyroben z plastu a nabídne lehce nižší cenu a několik barevných provedení.

Základní model iPhone 5c bude stát 549 dolarů, to je podle analytiků stále drahé pro rozvíjející se trhy. Iphone 5s bude stát 649 dolarů.

Apple zjistil, že je těžké zvýšit svůj podíl na těchto trzích před konkurencí firem jako je Samsung a Huawei.

Apple odradil investory tím že cena nového „levného“ iPhonu není dostatečně nízká, aby mohla přilákat nové trhy, řekl Mark Luschini, hlavní investiční stratég společnosti Janney Montgomery Scott.

Tímto krokem se Apple pravděpodobně chce vrátit zpět k růstu svých zisků z prodeje iPhonů. Díky novému iPhonu 5c by mohl zaujmout nové zákazníky.

Akcie Applu se aktuálně pohybují na ceně 468 USD. Několik analytiků po představení nových modelů iPhone v úterý zvýšilo své cílové ceny. Průměrná cílová cena na základě aktualizovaných cílových cen od analytiků je 554 USD.

zdroj: BBC

Tagy: , , , , , ,

Zanechte komentář

avatar
  Subscribe  
Upozornit na