Czechwealth vs. Finančník

Byznys — Napsal: - 30.9.2014 09:30

Pojďme zhodnotit dva největší poskytovatele tradingového vzdělávání, společnosti Finančník a Czechwealth. Prvně zkusím v rychlosti popsat jak vlastně takové finanční vzdělávání probíhá. Tyto společnosti pravidelně pořádají vzdělávací semináře a webináře (seminář přes internet), které jsou placené a pohybují se v rozsahu od zhruba 3.000,- Kč až do 35.000,- Kč. Semináře jsou jednodenní a některé i více denní. Lektoři vás učí své tradingové strategie a různé jejich setupy pro úspěšné obchodování na burze. Někteří vám možná ukáží i jejich obchodní účet a přehled realizovaných obchodů, ale nikdy vám neukáží přehled jejich obchodního účtu například z ročního pohledu. Equity křivka je jejich tajemství. Ptáte se proč? Protože z dlouhodobějšího pohledu to není tak zajímavé a lákavé, někteří možná vydělají 5-10% ročně, ale jejich žáci chtějí vidět ty slibované stovky procent ročně. A když už ukáží nějaký přehled svého obchodního účtu, tak pouze toho experimentálního, kde třeba udělají 50% a více zhodnocení, ale při opravdu vysokém riziku a během pár obchodů mohou smazat celý účet. Nejdůležitější je pro ně equity křivka bankovních účtů, na které proudí peníze od účastníků svých seminářů a z prodejů knih, trading mají pak jako zábavu. Určitě se najdou i výjimky a jsou úspěšní tradeři, kteří jsou schopni úspěšně obchodovat na burze, ale ti si určitě nepřivydělávají pořádáním kurzů a seminářů všeho druhu. Jedou si prostě ten svůj byznys a užívají života.

PS: Není všechno zlato co se třpytí.

Do komentářů prosím napište své zkušenosti se vzdělávání v tradingu. Má cenu vyhazovat tisíce za nekonečné vzdělávání?

Tagy: , , , , , , , ,

11
Zanechte komentář

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Alenka v ř.d.mirekRomanmirekmiko Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Petr Mucha
Guest
Petr Mucha

Naprosto s tímto článkem souhlasím. Jsem privátní obchodník. Obchoduji a víc nepotřebuji. Kdo pořádá placené semináře, tak tomu většinou obchodování moc nefunguje.

Davinpak
Guest

Připojuji další souhlas. Platí to tak jak v jiných profesích – Kdo to umí, dělá to co umí, a ten kdo to neumí, vyučuje to ostatní.

milan
Guest
milan

Kurzy na financniku jsou mou nejlepsi investici za nekolik poslednich let. Pisatel tohoto clanku se nejspis zadneho kurzu nezucastnil. Na kurzech se zadnymi zisky nevychloubaji. Kazdodenni obchody Petra Podhajskeho mam moznost sledovat na fims.cz. Je to uzasny lektor, ktery NIKDY nepomlouva zadny jiny financni web. Nema tu potrebu.
Tento clanek je smutnou pomluvou…..nechapu proc.
Czechwealth dobre neznam. Nemohu hodnotit.

Hanak
Guest
Hanak

Tradeři obchodují trhy. Nesnídal a Podhájský tradují tradery. Velmi nedoporučuji pohádkáře k zakoupení kurzu. Zbytečné peníze za falešné mentory, co nikdy neprokázali, že se živí tradingem a na jakýkoli dotaz vás na diskuzi zabanují (aby jste jim nekazili byznys).
Czechwealth se snaží stejným směrem…

sonny
Guest
sonny

Ahoj, zazil nekdo – nekdy – nekde realne obchodovani/vysledky panu P+N s vice (aspon 15+) kontrakty? Videl nekdo – nekdy – nekde jejich realne prokazane vysledky?

Ferda
Guest
Ferda

Typická debata loserů.
A kde se chcete naučit základy? Všude ve světě je normální, že si lidi kupují kurzy, aby si zkrátili cestu. U tradingu sledujte, zda dotyční dávají svoje postupy, svoje obchody. Pokud ano, je to ok.
Chodím na kurzy, platím si za informace. Některé využiju, některé ne.
A o tom to je, vážení. Ne lovit všechno „zadarmo“, pak se nedivte, že vám bude cesta k tradingu trvat roky…

miko
Guest
miko

Trading neni slozity. Zaklady k obchodovani, a to i uspesnemu se daji ziskat na temer kazdem webu, ktery se tradingem zabyva. Dokonce se da i pouzivat „stary“ koncept – obchodovat s trendem. Na to nepotrebuje nikdo platit kurzy, mentory apod. Bohuzel, nebo bohudik :-), se tomuto zpusobu obchodu venuji casto lide, kteri nemaji zadne ani obchodni, ani zivotni zkusenosti. Z toho pak plyne poptavka po zarucenych receptech na bohatstvi a tim padem i urodne pole pro prodejce ruznych systemu. Zduvodnit neuspech je pak pomerne snadne – trhy se meni, nediverzifikoval jste rizika, kazdy system ma sva obdobi rustu a utlumu… Číst více »

mirek
Guest
mirek

Proč by všichni, kdo vyučují, měli být leví na obchodování a tak se živit vyučováním? Pokud vám trading vydělá dejme tomu 100 000,-kč měsíčně a výuka vám vydělá také třeba těch 100 000,- Kč, tak proč to nevyučovat? Za prvé, když obchodujete třeba jen 6 měsíců v roce a zbytek roku cestujete, nebo si dáváte volno, tak nemáte pravidelný příjem, což je celkem nepohodlné. Ale když prodáváte kurzy a každý měsíc vám to vynese pár desítek tisíc, tak je to pohodlnější. A nemusíte se stresovat, jestli tenhle měsíc vyděláte nebo ne. Můžete to brát jako diverzifikaci. Za druhé, je to… Číst více »

Roman
Guest
Roman

Taky souhlasím s tímto článkem, sám jsem na jednom placeném semináři byl a ve finále Vám sdělí jen podobné informace, které prezentují např. na Money Expu, které nestojí téměř nic s porovnáním s cenou jejich seminářů. Pro začátečníky je ideální jít na tradingové akce, ale rozhodně neutrácet spoustu peněz za to, co se dá běžně dohledat. Teď třeba jedna akce bude, je to Prague Live Trading, určitě se tam dá dozvědět více relevantních informací a za setinu ceny těchto drahých seminářů. Cekově teď na podzim bude výběr z akcí týkajících se tradingu široký. Všem přeji úspěšný výběr svého vzdělání v… Číst více »

mirek
Guest
mirek

Je rozdíl jít na placený seminář, který stojí 1000 Kč a pořádá se každý týden a jít na školení, které sice stojí třeba 20 000 Kč, ale pořádá se jen jednou za půl roku a dostanete k němu několikaměsíční osobní mentoring, feedback ke každému vašemu obchodu a další účinné přístupy. Také je podle mě blbost chodit na masové propagační akce jako je Money Expo atp., kde vám 10 traderů vysvětlí 10 obchodních přístupů a vy to pak doma zkoušíte napodobit a máte v tom akorát bordel. Pokud chcete škudlit stokoruny na různých „seminářích“, tak trading určitě není pro vás. Pokud… Číst více »

Alenka v ř.d.
Guest

Díky všem, kteří něco umí a předávají své znalosti dalším lidem, kteří mají opravdu zájem. A ten, kdo chce vydělávat tradingem a „bojí“ se vydání za vzdělávání , na něm si trh „smlsne“ :-).
Ludvík Turek a Roman Dvořák,(Czechwealth), jsou ti, kteří obchodují živě v trading roomu, pořádají semináře, vydávají překlady knih od ůspěšných světových traderů. Pisatel článku se zřejmě domnívá, že by to vše měli vykonávat zdarma :-D. A rozhodně nikdo z těchto pánů nikdy nikomu neslibuje žádné zhodnocení ůčtu!!!
A Werichovo: „Když dva dělají totéž, není to totéž“, platí v tradingu stonásobně :-D.
Všem přeji hezké dny