Report z konference MoneyExpo trading 2014

Byznys — Napsal: - 13.10.2014 09:42

Po roce je tu opět trading konference MoneyExpo a to již čtvrtý ročník. Jakožto pravidelný návštěvník této akce, zkusím ji zhodnotit a porovnat oproti předchozím ročníkům a hlavně popsat jak to tam probíhalo.

Letos se jedna pouze o dvoudenní akci, oproti třídenní jako v předchozích ročnících, což ale není na škodu. Dva dny stačí. Změnilo se i místo konání, MoneyExpo se přesunulo do konferenčního centra City v Praze. Panuje zde komornější atmosféra. Počet účastníků je rozhodně menší než v předchozích ročnících. Partneři ME zde mají na chodbě své informační stánky. Proběhlo také několik workshopů.

Vše odstartovalo v pátek a tento den byl ve znamení live tradingu. Na pódium ke dvěma připraveným stolům usedli tradeři Ludvík Turek a Davide Biocchi. Jejich úkol byl jasný, ukázat publiku svůj styl obchodování, včetně svých strategií a setupů. Hlavním cílem však bylo neprodělat své vlastní peníze před zraky publika. Tradeři měli něco kolem tří hodin na obchodování před zraky diváků. Celkový výsledek live tradingu skončil ztrátou na obouch stranách. Ludvík Turek měl výhodu, že si obchodoval i ráno a měl nějaké ziskové trady, takže celkově je pro něj tento den ziskový.

Strategie Ludvíka Turka
Formace 123
Najít tři tyto svícen formace 123 a čekat na close nad nebo pod touto formaci a natáhnout Fibo ke close té svíce, která uzavřela nad nebo pod formací 123 (záleží jestli se jedna o formaci do longu nebo do shortu) a sledovat levely 27.2 a 72.8.
Nemělo by se dostat nad 1.27 (-27.2) při čekání na close nad formací. Pokud se tak stane lze vzít následující level…
Další možností jak obchodovat formaci 123 je vyplňování gapů – pokud svíce uzavře uvnitř gapu s vysokou pravděpodobností dojde k vyplnění.

Strategie Davida Biocchiho
Tento trader využívá k obchodování platformu Darvin od italského brokera Directa. V této platformě využívá modul TWbook, kde sleduje chování velkých hráčů na daném trhu. Používá také heat mapy pro určení aktuálního sentimentu na akciích. Když vidí v TWbooku, že velcí hráči nakupují, tak se s nimi chce svést. Jednoduše řečeno TWbook bere data z time and sales a třídí je na objednávky velkých a malých hráčů. Díky této své metodě obchodování je schopen udělat několik set tradů za den. Obchoduje převážně italské akcie (Unicredit, Fiat). Udělat 10% za den na italských akciích pro něj není problém.

Sobota byla ve znamení hlavní hvězdy Joe Dinapoli (USA), který měl dvě přednášky a tříhodinový workshop. Joe je odborník na fibonacciho čísla na kterých má postaveny své obchodní metody. Pohybuje se na burze již přes 40let a momentálně žije v Bankoku. Prozradil svůj životní příběh a poodhalil své metody. Využívá fibo levely 61.8 a 38.2.

Ludvík Turek odhalil nástroj na vyhledávání obchodních příležitosti na mnoha trzích zároveň. Nástroj umí vyhledávat různé formace v grafech na jakýchkoliv časech pásmech. Tento nástroj je zatím stále ve vývoji a předpokládané datum uvedeni je prosinec tohoto roku.

Tomáš Hykel odhalil svůj životní příběh o tom jak se stal milionářem ve 23letech. Začínal v MLM a provozoval e-shop v době kdy se prodeje přes internet rozjížděly. Své peníze se následně snažil investovat a ve většině případů to skončilo fiaskem. Naštěstí proud nových prostředku mu stále proudil.

Ludvík Turek si v průběhu akce stále dělal srandu z Miroslava Kadlece (rádoby trader), jeho jméno zde opravdu padlo několikrát a bylo to docela vtipné. Určitě jste na toho pána také někde narazili, pokud ne, tak se nenechte zlákat…

Pokud máte brokera, který využívá platformu meta trader, tak nemůžete být dlouhodobě ziskový. Metatrader je totální vojeb. Prohlásil Ludvík Turek a určitě něco na tom bude, protože v případě MT4 nebo MT5 má broker hodně možností jak si pohrát se svými ovečkami a navíc ani svojí rychlostí neoslní.

Došlo také k polemizaci o tom jestli lze udělat tradingem 200%, dokázat to lze, ale musíte sedět u počítače od rána do večera. Výsledkem bylo to, že se to nevyplatí podstupovat takové obrovské riziko.

Je vidět, že Davide Biocchi nedá dopustit na své obnošené propocené černé tričko a džíny. Tohoto tradera už jsem viděl naživo asi počtvrté a vždy má na sobě stejné oblečení. Možná jsem odhalil jeho holy grail. Tohle byl jen takový postřeh na závěr.

Následuje fotogalerie, určitě i z fotek lze mnoho vyčíst.

Tagy: , , ,

1
Zanechte komentář

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Honza Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Honza
Guest
Honza

Dobry den, co znanena u te strategiie Ludvika Turka, veta “ Pak se tak stane, vzit nasledujici level? „