Delta divergence a kumulativní delta dává smysl

Forex — Napsal: - 6.4.2015 16:42

Kdo nezná delta divergenci a kumulativní deltu, možná o hodně přichází, neboť tyto indikátory ukazují velice hodnotné údaje pro samotný trading. Lze využívat jakémkoliv trhu – měny, komodity, akcie, indexy. Například v mém případě tyto dva nástroje využívám pro obchodování měnového páru EUR/USD. Avšak je nutné se to využívání těchto dvou indikátorů trochu vžít a mít nakoukané jejich chování v různých situacích na trhu.

Co to vlastně je delta divergence? Delta divergence zobrazuje čistý rozdíl mezi nakupujícími a prodávajícími v daném časovém intervalu. Takže pokud se podíváte do platformy na tento indikátor a vidíte velký modrý sloupek nahoru, tak tam výrazně převažují kupci na prodávajícími a trh by mohl teoreticky růst nahoru. (ukážeme si v příkladu níže)

Kumulativní delta (Accumulated Delta) Zaznamenává (sčítá a odčítá) celkový vývoj delty (delta = rozdíl mezi kupci a prodejci) za celý obchodní den.

Popisovaný indikátor pro obchodní platformu NinjaTrader je od FinAlg a stojí 149USD, je možné vyzkoušet 7denní triál, který je následně možné prodlužovat do nekonečna (stačí po sedmi dnech změnit název vašeho počítače a zkušební doba jede zase od začátku). Stahujte zde instalační balíček, který obsahuje tyto dva indikátory.

Příklad č.1 využití delty:
Screenshot 2015-04-05 09.38.37

V oblasti pod číslem jedna na příkladovém obrázku výše, vidíme obrovskou převahu kupujících nad prodávajícími (pozitivní delta). Avšak velcí obchodníci chtějí ještě jít dolů a vybrat stoplossy retail obchodníků a až pak následně vystřelí nahoru. Jednoduše řečeno velcí hráči na trhu chtěli napálit trh a povedlo se jim to. Retail obchodníci očekávali, že po vytvoření dané situace v bodě jedna bude hned následovat další velký růst a to se nestalo a byli vyhozeni z trhu se ztrátou pokud měli stanovený stoploss pod nejbližším low.

Příklad č.2 s využitím kumulativní delty:
Screenshot 2015-04-05 23.16.03V příkladu č. 2, obrázek výše využíváme kumulativní deltu pro určení silného supportu pro rychlý odraz nahoru. V tomto případě možný zisk cca 38pipů.

 

Tagy: , , , , , , , ,

Zanechte komentář

avatar
  Subscribe  
Upozornit na