Událost roku pro všechny tradery MoneyExpo 2015 je za námi

Forex — Napsal: - 21.4.2015 20:13

Největší událost v ČR pro fanoušky tradingu i tak lze nazvat dubnovou konferenci MoneyExpo 2015 v Praze. Hlavní hvězdou byl legendární trader John Person z USA.

Pojďme si postupně zhrnout a zmínit to nejdůležitější co tato konference přinesla. První den byl ve znamení live tradingu, tři profesionální tradeři zasedli před počítače a obchodovali si každy to své, před zraky publika.

Trader číslo jedna byl Tomáš Hykel, jeho strategie se hodně točí kolem volume. Sleduje oblasti s velkou volume a tam plánuje své vstupy. Volume sleduje pomocí market profilu a orderflow. Jeho cílem je získat alespoň 10pips se stejným stoplossem. Denní cíl má stanovený na 2%. Podle statistiky mají jeho obchody úspěšnost 75%. V době vyhlašování makro dat zásadně neobchoduje. Délka držení pozice je v řádu jednotek minut.

Martin Toman pracuje jako account manager u brokerské společnosti XTB. Obchoduje na reálném tréninkovém účtu, kde klientům ukazuje strategie, které také aktivně obchoduje. Byl tedy jediným traderem, který ukázal dlouhodobý výpis svého účtu. Zhodnocení tohoto účtu, který spravuje dosáhl 101% za poslední dva roky. Jeho strategie je založena na pivot pointech. Bylo docela zajímavé to kam dává stoploss a take profit. Stoploss dává do oblasti kde trh v nedávné době nebyl a naopak take profit tam kde trh již byl. Obchoduje hodinové grafy.

Další kdo by stál za zmínku z prvního dne, byl určitě Piotr Grela, který je žákem samotného Joea Dinapoliho. Piotr taduje každý den, již od roku 1992, používá indikátory od Joea Dinapoliho a hodně využívá Fibonacciho levely, jeho obchodní styl je spíše scalping. Pro svůj trading využívá následující indikátory: Oscilátor Predictor, DiNapoli Levels, MACD Predictor.

Posledním účastníkem live tradingu byl již známý Ital Davide Biocchi, který využívá obchodní platformu Darvin, která obsahuje plno vychytávek, kterých využívá při svém tradingu. Jeho strategie je založena na sledování vwapu v grafu a TWbook. TWbook filtruje velikosti kontraktů a rozděluje objednávky na malé, střední a velké. Davide obchoduje ve směru objednávek velkých hráčů. Jeho obchodní styl je scalpování italských akcií, nebo akciového indexu DAX. Tradera dělá již 15let. Jeho rekord je 850 obchodů za den.

Hlavní hvězdou druhého dne byl John Person, tradingu se již věnuje přes 30let, tak určitě měl co říct a odhalil dva své setupy, které obchoduje na svíčkových grafech. Pan Person měl dále v rámci MoneyExpo tří hodinový workshop, kde předal své zkušenosti více prakticky. Tento zkušený trader je také autorem několika indikátorů, které jsou standardně obsaženy v obchodní platformě TradeStation. Jeho oblíbené časové pásmo je 15 minut. Sleduje CoT (Commitments of Traders) reporty, které mu poskytují hodnotné informace o trzích.

Samozřejmě další hvězdou druhého dne byl Ludvík Turek, který předvedl pořádnou show, stejně jako vždycky a pořádně motivoval lidi v sále, možná někteří byli lehce zaskočeni stylem podání pana Turka. Pokud vznikne obrovská svíce, tak z vysokou pravděpodobností bude následující den „mrcas“ (trh půjde do strany), tuhle cenou radu sdělil publiku, což pro začátečníka může být velice hodnotná informace.

Následuje galerie ze, které lze získat mnoho užitečných informací.

Tagy: , , , , ,

1
Zanechte komentář

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
binarnik Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
binarnik
Guest
binarnik

Škoda, že jsem něměl příležitost se takové události také zúčastnit, určitě se jednalo o skvělou akci s takovými obchodními „hlavami“ , no snad někdy příště 🙂