Do jakých akcií investovat v dubnu? Top 6 akcií vhodných k nákupu

Akcie, Investice, Investiční doporučení — Napsal: - 31.3.2013 06:00

Budeme vybírat z technologických a zdravotnických společností. Situace na akciovém trhu vypadá pozitivně a následující výhled je také velice nadějný. Jednoduše řečeno akcie rostou a budou růst, alespoň si to myslí mnoho analytiků. Na korekci akciového trhu je zatím brzy.

Pokud se podíváme na americký akciový index S&P500 vidíme, že je ve výrazném býčím trhu, velcí investoři nakupují a trh roste.

sp500-graf

První akcií je technologická společnost Apple, Inc. (NASDAQ:AAPL), která poslední dobou zažila velký pokles a z technického hlediska prorazila klesající kanál a chystá se k růstu. Navzdory poklesu o téměř 40 % ze svého maxima 09. 2012 , Apple je stále jednou z nejúspěšnějších technologických společností na světě. Patří také mezi společnosti, které drží největší volné hotovostní prostředky a čeká se k čemu a jak je využije. Analytici očekávají růst iPhonů a iPadů až do roku 2015. Apple aktuálně pracuje na iWatch, jedná se o chytré hodinky s operačním systémem iOS. Průměrná cílová cena se pohybuje kolem 614USD (podle analytiků, kteří vydali aktuální cílové ceny v tomto roce).

apple-aapl-akcie-stock

Druhou akcií je zdravotnická společnost Actavis, Inc. (NYSE:ACT), výrobce generických a značkových léků, je výsledkem akvizice skupiny Actavis Watson Pharmaceuticals, která převzala jeho jméno.

V letošním roce, integrace obou společností očekává, že přinese zisk 7,70 dolarů až 8,10 dolarů na akcii. Z technického hlediska akcie za velkého objemu prorazila rezistenci na 90USD a je vhodná k nákupu s cílem 100USD.

act-chart

Třetí je společnost zabývající se farmaceutickými službami AmerisourceBergen Corp. (NYSE:ABC). Zabývá se distribucí léků ve Spojených státech amerických a Kanadě. Aktuálně má společnost ABC vyjednaný desetiletý kontrakt s Walgreen Co. a Alliance Boots. Na základě toho Goldman Sachs a další analytici zvýšují cílové ceny akcií této společnosti. Cílová cena je 54USD, avšak tato akcie je vhodnější spíše pro dlouhodobější držení a v tomto případě je schopna nabídnout ještě větší zhodnocení.

abc-chart

Čtvrtá akcie patří společnosti zabývající se zdravotní péči globálně. Baxter International (NYSE:BAX) je leadrem ve vývoji a výrobě produktů, které se zabývají poruchami imunity, infekčními onemocněními, onemocněním ledvin, trauma a dalších chronických a života ohrožujících zdravotních stavů. Zisky a příjmy společnosti rostou stabilním tempem a odhady pro rok 2014 co se týče zisků na akcii jsou 5.22$. Odhady pro rok 2013 jsou $4.66. Zisk v roce 2012 byl 4.53$. Dividendový výnos je 2.5%.

Akcie se obchoduje v pěkném býčím kanálu. Cílová cena je odhadována na 76-77$. Akcie je spíše vhodná do dlouhodobějšího investičního portfolia.

bax-chart

Pátou akcií je největší farmaceutická společnost Pfizer (NYSE:PFE) produkující širokou škálu léků. V říjnu 2009, získala Wyeth. Má za sebou ziskovou historii a nabízí dividendový výnos 3.4%. JPMorgan Chase zvýšila cílovou cenu na 32$ a S&P očekává zisk na akcii v tomto roce 2.30$ to je navýšení oproti roku 2012 kdy byl zisk 2.19$. Plánovaný odkud akcií by mohl mít za následek ještě lepší zisk. Pfizer se jeví jako atraktivní dlouhodobější investice.

pfe-chart

Poslední šestou akcií je Qualcomm (NASDAQ:QCOM), který je lídrem ve vývoji produktů a služeb založených na jeho pokročilé bezdrátové širokopásmové technologii. Nedávno reportoval zisk za první fiskální čtvrtletí 1.26$ a tím překonal odhady analytiků, kteří očekávali zisk na akcii 1.13$. Pro fiskální rok 2013, který skončí v zář, byl zvýšen odhad zisku na 4,51 dolarů proti 3,71 dolarů ve fiskálním roce 2012. Očekávání pro rok 2014 vzrostly na 4.86$. Mnoho analytiků také navýšilo odhadované cílové ceny akcií na průměrných 76.50$, ačkoliv S&P zvýšila svůj cíl až na 84$.

qcom-chart

Zdroj: vlastní, FinViz, Investorplace

Tagy: , , , , , , , , , , ,

Zanechte komentář

avatar
  Subscribe  
Upozornit na