Jakým způsobem lze investovat do světových startupů?

Startupy — Napsal: - 2.11.2015 21:11

Chtěl bych se podílet na růstu mladých firem z celého světa. Začal jsem hledat něco jako global startups ETF. To co jsem si představoval, tak neexistuje a docela to i chápu. Přesto jsem našel dvě další možnosti jak investovat do těchto mladých, inovativních a dynamických firem. V těchto ETF fondech jsou zahrnuty spíše pokročilé společnosti, které již mají nějakou historii a nyní se rozhodli upsat své akcie na burze a získat tím další kapitál pro posílení svých aktivit, ale to nemusí být pravda, jak nám ukazuje druhá v mnoha ohledech mnohem zajímavější uvedená možnost jak investovat do startupů.

RENAISSANCE IPO ETF
Pod tickerem IPO na americké burze NYSE najdete ETF fond který v sobě obsahuje akcie nadějných firem, které právě vstoupili na burzu. Velký podíl v tomto ETF mají například akcie Alibaba, Twitter, Hilton, JD.com a další. V poslední době tam přibyly například akcie poskytovatele platebních technologií First Data Corporation (FDC), nebo automobilka Ferrari (RACE). Kompletní seznam společností v tomto ETF naleznete zde. Renaissance IPO ETF nabízí skvělou možnost jak se svést a vydělat na „nováčcích“ na burze.

GSV CAPITAL
Na burze NASDAQ pod tickerem GSVC najdete fond, který technicky není ETF. Vývoj tohoto fondu není až tak závislí na akcií, které v sobě obsahuje, ale spíše na rozhodování svých portfolio manažerů. GSV Capital má zainvestováno v mnoha firmách a některé z nich nejsou veřejně obchodované na burzách, investor má tedy možnost investovat do rychle rostoucích, inovativních startupů po celém světě, které nejsou běžně dostupné pro každého. Portfólio tohoto fondu naleznete zde a obsahuje například úspěšné startupy jako jsou Spotify, Dropbox, Course Hero, 2U  a další.

Tagy: , , ,

Zanechte komentář

avatar
  Subscribe  
Upozornit na